Złuszczanie peelingami kwasowymi - regeneracja i poprawa wyglądu skóry
W zależności od stanu skóry, jej problemów i potrzeb stosujemy różne kwasy. Zachęcamy do konsultacji, aby dobrać odpowiedni preparat. Złuszczanie kwasami możemy stosować na twarz oraz inne partie – np. dekolt, plecy, w zależności od potrzeb. Łącząc peelingi z innymi zabiegami na twarz lub ciało możemy osiągnąć zaskakujące rezultaty!W ofercie naszej Kliniki posiadamy różne rodzaje peelingów chemicznych:
- KWAS MIGDAŁOWY - jest jedynym peelingiem na bazie kwasu migdałowego. Umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, również w okresie letnim. Właściwości kwasu migdałowego i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonywanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów.
- SALIPEEL LIC – to zabieg z użyciem kwasu salicylowego oraz kwasu cytrynowego i linolenowego. Kwas salicylowy użyty w zabiegu przede wszystkim ma działanie przeciwzapalne a więc przyspiesza proces gojenia zmian trądzikowych. Dodatkowo zabieg ten reguluje odnowę komórkową, działa złuszczająco oraz oczyszcza i zwęża pory. Dodatek w postaci kwasu cytrynowego wzmacnia dodatkowo działanie kwasu salicylowego a kwas linolenowy zmniejsza ryzyko podrażnienia po zabiegu oraz przywraca skórze funkcje obronne. Zabieg ten jest głównie przeznaczony dla skór mieszanych z problemami trądzikowymi. Co ważne, zabieg ten nie wysusza skóry, a więc może być wykonywany również u osób, które posiadają skórę suchą oraz wrażliwą. Zabieg z kwasem salicylowym najlepiej jest wykonać w serii 3-6 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych lub miesięcznych, w zależności od poziomu natężenia zabiegu.
- AZELAC PEEL - kwas azelainowy jako główny składnik zabiegu ma działanie seboregulujące, przeciwzapalne, hamuje namnażanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Związek ten wpływa również korzystnie na stan skóry z trądzikiem różowatym, wyciszając rumień oraz likwidując krostki i grudki. Zabieg powoduje też rozjaśnienie przebarwień pozapalnych. Ze względu na wszechstronność działania zabiegu jest on polecany na różne schorzenia skórne.
- FERULAC (classik oraz booster) - to peeling chemiczny oparty na kwasie ferulowym i floretynie z dodatkiem kwasów owocowych i retinoidów (pochodnych witaminy A). Składniki czynne zamknięto w nanosomach czyli malutkich cząsteczkach, które dzięki swojej małej wielkości głębiej i szybciej przenikają do skóry, przez co zabieg jest bardziej skuteczny. Kwas ferulowy jest silnym antyoksydantem - przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki, spowalnia starzenie oraz naprawia uszkodzone DNA skóry. Ferulac jest również idealnym zabiegiem rozjaśniającym przebarwienia. Tak idealnie skomponowany skład Ferulac Peel sprawia, że zabieg ma działanie kompleksowe, a więc sprawdza się w walce z oznakami fotostarzenia skóry, w leczeniu trądziku, melasmy czy trądziku różowatego. Dodatkowo zabieg stymuluje odnowę komórkową. Już po jednym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta, jaśniejsza i pełna blasku. W zależności od stanu skóry oraz rezultatów jakie chcemy uzyskać zabieg wykonujemy w serii 4-8 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.
- FERULAC C PEEL - to intensywna kuracja rozświetlająco - odmładzająca, którą można stosować przez cały rok i na każdy rodzaj skóry. Jest to połączenie witaminy C oraz kwasu ferulowego. Zabieg ten wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia przebarwienia, niweluje szorstkość skóry. Ze względu na zawartość witaminy C działa również antyoksydacyjnie. Zabieg najlepiej wykonać w serii 4-6 zabiegów w odstępach tygodniowych.
- RETISES CT YELLOW PEEL - to nowoczesny peeling, w którego skład wchodzi czysty retinol, propionian retinylu oraz witamina C w stabilnej postaci. Ze względu na tak opracowany skład, zabieg działa na kilka problemów skórnych takich jak: rozjaśnianie przebarwień, spłycane blizn potrądzikowych oraz rozstępów, wyrównuje koloryt skóry oraz działa przeciwstarzeniowo. Ze względu na wysokie stężenie retinolu zabieg może powodować odczucia lekkiego napięcia oraz podrażnienia skóry, a więc nie jest też wskazany dla skór bardzo wrażliwych oraz naczyniowych. Zabieg najlepiej jest wykonać w serii od 3-5 zabiegów w odstępach miesięcznych.