Podczas takiej konsultacji omawiany jest ogólny stan zdrowia, wspolistniejace choroby, alergie, nietolerancje, przebyte zabiegi kosmetologiczne, terapie lekarskie, pielęgnacja domowa, dieta, suplementacja, oraz czynniki psychofizyczne, mogące mieć wpływ na powstanie danego problemu, czy dermatozy.
Wykonywana jest przez wyszkolonego kosmetologa interdyscyplinarnego, który poprzez przeanalizowanie podstawowych wyników badań, jest w stanie dodatkowo dobrać -w oparciu o nie- indywidualną terapię zabiegową, wraz z pielęgnacja domową,  suplementacja i dieta wspomagającą. Moze również zaproponować rozszerzenie badań w danym kierunku, bądź odesłać do kolejnego specjalisty (np. Endokrynologa, Gastrologa,  Ginekologa).
Odzwierciedleniem pracy naszego organizmu,  jest stan skóry i jej przydatków. Często powtarza się, że "z twarzy można wszystko wyczytać". Oprocz bezpośredniego "mapingu twarzy", kosmetolog interdyscyplinarny zajmuje się także czytaniem wyników badań według norm funkcjonalnych, a nie tylko tych laboratoryjnych, dostrzegając anomalie wyjaśniające niektóre dysfunkcje . Zalecane badania biochemiczne, jakie powinno się wykonać przed pierwszą wizytą,  obejmują:
- Morfologie ogólna z rozmazem
- Homocysteine
- Żelazo
- Ferrytyne
- Próby wątrobowe
- Lipidobram
- Panel tarczycowy (TSH, FT3, FT4, Anty-TPO,  Anty-TG)
- Witamina D3 metabolit 25(OH)
- Witamina B12
- Kwas foliowy
Wszystkie poszczególne czynniki, są składowymi wpływającymi na ustalenie końcowego planu terapeutycznego. Bez nich terapia moze byc nieefektywna, albo krótkotrwała, do czego nie możemy dopuścić,  i o czym zawsze staramy się informować naszych pacjentów.
NazwaOpisCenaCena promocyjna
konsultacja podstawowa50 zł
konsultacja interdyscyplinarna100 zł

Zrób sobie prezent

Umów się na konsultacje