Konsultacja - wywiad kosmetologiczny i omówienie problemów skórnych

Podczas takiej konsultacji omawiany jest ogólny stan zdrowia, współistniejące choroby, alergie, nietolerancje, przebyte zabiegi kosmetologiczne, terapie lekarskie, domowa pielęgnacja skóry, dieta, suplementacja, oraz czynniki psychofizyczne, mogące mieć wpływ na powstanie danego problemu, czy dermatozy. Wykonywana jest przez wyszkolonego kosmetologa interdyscyplinarnego, który poprzez przeanalizowanie podstawowych wyników badań, jest w stanie dodatkowo dobrać -w oparciu o nie- indywidualną terapię zabiegową, wraz z pielęgnacja domową, suplementacja i dieta wspomagającą. Może również zaproponować rozszerzenie badań w danym kierunku, bądź odesłać do kolejnego specjalisty (np. Endokrynologa, Gastrologa, Ginekologa). Korzystając z zabiegów w naszej klinice obowiązuje bezpłatna konsultacja, dzięki której można w dokładny sposób dopasować usługę. Zabiegi kosmetologiczne na twarz lub ciało są dobierane indywidualnie, a podczas konsultacji w naszym gabinecie proponowane są te najbardziej odpowiednie.  

Analiza kondycji skóry i dobranie odpowiedniej pielęgnacji

Odzwierciedleniem pracy naszego organizmu, jest stan skóry i jej przydatków. Często powtarza się, że "z twarzy można wszystko wyczytać". Dokładna analiza skóry może podpowiedzieć czego brakuje naszemu organizmowi lub jakie zmiany powinniśmy wprowadzić do pielęgnacji. Oprócz bezpośredniego "mapingu twarzy", kosmetolog interdyscyplinarny zajmuje się także czytaniem wyników badań według norm funkcjonalnych, a nie tylko tych laboratoryjnych, dostrzegając anomalie wyjaśniające niektóre dysfunkcje.  

Konsultacja kosmetologiczna - jakie badania wykonać?

Zalecane badania biochemiczne, jakie powinno się wykonać przed pierwszą wizytą, obejmują:
  • Morfologie ogólna z rozmazem
  • Homocysteine
  • Żelazo
  • Ferrytyne
  • Próby wątrobowe
  • Lipidogram
  • Panel tarczycowy (TSH, FT3, FT4, Anty-TPO, Anty-TG)
  • Witamina D3 metabolit 25(OH)
  • Witamina B12
  • Kwas foliowy
Wszystkie poszczególne czynniki, są składowymi wpływającymi na ustalenie końcowego planu terapeutycznego. Bez nich terapia może być nieefektywna, albo krótkotrwała, do czego nie możemy dopuścić, i o czym zawsze staramy się informować naszych pacjentów.   Nowość! od 25.02 Sekrety Piękna to miejsce, do którego możesz przyjść ze swoją Pociechą. Opiekunka i bezpieczny pokój zabaw zagwarantuje Ci 100% relaksu i świetną zabawę dla Twojego dziecka. (Przy umówieniem zabiegu poinformuj nas o chęci skorzystania z tej oferty).
NazwaOpisCenaCena promocyjna
konsultacja podstawowa68 zł
konsultacja do zabiegu GRATIS 0 zł
konsultacja interdyscyplinarna210 zł

Zrób sobie prezent

Umów się na konsultacje