Plastrowanie dynamiczne - korzyści płynące z kinesiotapingu

Kinesiotaping, pomimo tego, jak niepozornie wygląda, potrafi naprawdę zaskoczyć efektami. Systematycznie ulepszany, coraz częściej wykorzystywany jest na wielu płaszczyznach medycznych, takich jak stomatologia, rehabilitacja, czy medycyna estetyczna. Stosowanie tego zabiegu pomaga ujędrnić piersi, przywrócić właściwe tory oddechowe, a nawet skorygować dysproporcje w wyglądzie zewnętrznym. Praktyka plastrowania dynamicznego jest również wyjątkowo efektywnym elementem odnowy biologicznej, odpowiedzialna jest bowiem za terapię tkanek. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych plastrów do kinesiotapingu, możliwe jest wspomożenie biostymulacji, np. po porażeniu nerwu twarzowego. Odpowiednio naklejone przez fizjoterapeutę, taśmy kinesio zagwarantują Ci skuteczne pozbycie się problemu! Kinesiotaping twarzy - zabieg liftingujący na twarz Nowość! od 25.02 Sekrety Piękna to miejsce, do którego możesz przyjść ze swoją Pociechą. Opiekunka i bezpieczny pokój zabaw zagwarantuje Ci 100% relaksu i świetną zabawę dla Twojego dziecka. (Przy umówieniem zabiegu poinformuj nas o chęci skorzystania z tej oferty).  

Widoczne efekty kinesiotapingu

Rezultaty kinesiotapingu widoczne są gołym okiem. Spójrz, jakich efektów możesz się spodziewać!

– zmniejszenie napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, szyi i klatki piersiowej
– wspomaganie usuwania zastojów limfatycznych- drenaż- twarzy, szyi, dekoltu i biustu
lifting twarzy – odmłodzenie twarzy/ piersi, poprzez wygładzenie bruzd mimicznych bruzdy naramienno- piersiowej, czy mostkowej
– ujędrnienie biustu
– zapobieganie, bądź zmniejszenie efektu starzenia się skóry
– szybsza regeneracja skóry poprzez poprawę metabolizmu komórkowego
– oczyszczenie skóry z toksyn i produktów przemiany materii

Kinesiotaping – jakie są efekty zdrowotne zabiegu?

Kinesiotaping to metoda, która przyczynia się również do efektów zdrowotnych. Zastanawiasz się, jak wpłynie na Twoje zdrowie? Odpowiadamy – naprawdę pozytywnie!

– zwiększenie ślizgu między tkankowego
– skutkuje lepszym przepływem krwi i limfy, a tym samym korzystniejszym dotlenieniem i odżywieniem komórek, tkanek, mięśni itp.
– relax i odprężenie napiętych mięśni twarzy, szyi i dekoltu
– zmniejszenie efektu bruksizmu
– poprawa torów oddechowych- usunięcie obrzęków
– korekta po porażeniach nerwu twarzowego

Wskazania do wykonania kinezjotapingu

Nie wiesz, kiedy wskazany jest zabieg kinesiotapingu? Podpowiadamy!

– zastoje limfatyczne/ obrzęki
– napięcia mięśniowe ( bruksizm, porażenie nerwu twarzowego, przykurcze mięśniowe tworzące bruzdy i obrzęki)
– problemy z oddychaniem
– udrażnianie torów oddechowych (przepona, klatka piersiowa, nos)
– lifting i ujędrnianie (biust, twarz, szyja, dekolt)
– skóra szara, niedotleniona (odmłodzenie, odżywienie i rewitalizacja skóry)

Kinesiotaping twarzy i ciała – jak przebiega zabieg?

W zależności od tego, którą część Twojego ciała chcesz poddać zabiegowi, nasz specjalista dobierze zarówno rodzaj, jak i technikę aplikacji plastrów kinesio. Odpowiednio określi również naciąg taśm do kinesiotapingu, aby zagwarantować Ci jak najlepsze efekty.

Kiedy nie wykonywać kinesiotapingu? Przeciwskazania do zabiegu

Pomimo, że kinesiology taping jest metodą bezinwazyjną, posiada również swoje przeciwskazania, które mogą zadecydować o możliwości przeprowadzenia u Ciebie tego typu zabiegu. Zanim zarezerwujesz usługę, koniecznie dowiedz się, czy aby na pewno możesz do niej przystąpić!

– stany zapalne i infekcje skóry
– przerwana ciągłość skóry w miejscu aplikacji
– alergie na klej
– reakcja alergiczna na plaster
– zakrzepica żył głębokich

Gwarancja jakości zabiegu kinesiotaping

Decydując się na zabieg kinesiotapingu wykonany w klinice Sekrety Piękna, otrzymujesz gwarancję na to, że będzie on wykonany w pełni profesjonalnie. Plastrowanie dynamiczne wykonywać będzie w pełni przeszkolony kosmetolog-masażysta, który swój zawód wykonuje od ponad 10 lat. Użyje on elastycznych plastrów dynamicznych, które wykonane są z najlepszej jakości bawełny, a dodatkowo charakteryzują się ponadprzeciętną rozciągliwością.

Ile trwa zabieg kinesiotapingu?

Kinesiotaping nie należy do długotrwałych zabiegów, więc jego zakończenia możesz spodziewać się po 30 minutach.

Czy kinesiotaping wymaga znieczulenia?

Kinesiotaping jest metodą polegającą na bezinwazyjnym naklejaniu taśm terapeutycznych na powierzchnię ludzkiej skóry. Nie wymaga więc żadnego znieczulenia.

O czym pamiętać przed zabiegiem kinesiotapingu?

Przede wszystkim o zmyciu wszelkich olejków, kremów, maści oraz makijażu. Element ten jest niesamowicie istotny, może bowiem zadecydować o finalnych efektach zabiegu. Z kolei obszary skóry, które wykazują tendencje do nadmiernego przetłuszczania się, mogą zostać przemyte płynem micelarnym oraz odtłuszczone. Natomiast na te wrażliwsze, delikatne obszary warto nałożyć ochronny płaszcz hydro-lipidowy.

Musisz wiedzieć, że terapeuta, przed rozpoczęciem kinesiotapingu, nie tylko rozgrzeje, ale dodatkowo odpowiednio przygotuje tkankę w miejscach, które tego wymagają.

Czego spodziewać się po zabiegu kinezjotaping?

Po zakończeniu zabiegu możesz poczuć odczuwalne uczucie ciepła, pulsowania, mrowienia, czy igiełek. Odczucia będą jednak indywidualnie uzależnione od Ciebie, Twojego problemu, wykonanej techniki, a także obszaru, na którym naklejone były wodoodporne taśmy. Co istotne, nie będziesz wymagać żadnej rekonwalescencji!

Plastry kinesio tex należy ściągnąć po upływie 3-12 h, pamiętając o przytrzymaniu skóry tak, by uniknąć jej oberwania. Jeśli posiadasz skórę wrażliwą, podatną na podrażnienia i widzisz, że jest ona zaczerwieniona, możesz posmarować ją delikatnym kremem wykonanym z np. aloesu lub arniki. Być może Twoja skóra delikatnie się zaróżowiła? To całkiem normalny objaw! Świadczy on o pobudzonym krążeniu oraz dotlenieniu tkankowym. Może, choć nie musi, utrzymywać się do kilku dni.

Czy możliwe jest wystąpienie niepożądanych efektów? Tak, do takich należy widoczny na skórze świąd, którego nie można lekceważyć! Jeśli zauważasz takie zmiany u siebie, natychmiast zdejmij plastry z obszaru, na którym wystąpiła reakcja.

Ile serii zabiegów kinesiotapingu najlepiej wykonać?

Zarówno odstępy między zabiegami, jak i ich ilość uzależnione są między innymi od ich rodzajów oraz intensywności, z jaką są wykonywane. Równie istotne znaczenie mają Twoje predyspozycje, rodzaj problemu z jakim się borykasz oraz wrażliwość tkanki, na której pracuje specjalista. Konsultując się z naszym ekspertem, będziesz w stanie uzyskać wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania, a dodatkowo ustalić liczbę serii, które umożliwią Ci osiągnięcie wymarzonych efektów.

Przez jaki czas będzie utrzymywał się efekt po zabiegu?

Efekty zabiegu kinesiotapingu utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Korzystając z serii zabiegowych, dzięki pracy sensorycznej, umożliwiasz nam skorygowanie przepływów oraz rozluźnienie przykurczonych mimiką mięśni, tym samym zapewniając sobie ogromną satysfakcję na najbliższy czas!

Co warto połączyć z zabiegiem kinesiotapingu?

Czy wiesz, że łączenie kinesiotapingu z innymi dedykowanymi zabiegami, pozwala na zmaksymalizowanie jego efektów? Na przykład, jeśli zależy Ci na opracowaniu zastojów limfatycznych, zalecamy połączenie go z dostępnym w naszej ofercie masażem Kobido, masażem leczniczym lub drenażem limfatycznym. Przekonaj się, jak świetne efekty możesz uzyskać!

NazwaOpisCenaCena promocyjna
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu1 aplikacja48 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu2 aplikacje69 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu3 aplikacje92 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu4 aplikacje115 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg1 aplikacja92 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg2 aplikacje115 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg3 aplikacje138 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg4 aplikacje161 zł

Zrób sobie prezent

Umów się na konsultacje