Plastrowanie dynamiczne w ostatnich latach pokazuje nam wzmożony rozwój i coraz to większe zastosowanie w naturalnych terapiach twarzy, medycynie estetycznej, stomatologii czy rehabilitacji, dając wiele korzyści z niego płynących. Obecnie bez tego wysoce istotnego i skutecznego elementu odnowy biologicznej, terapia tkanek może się wydawać niepełna zwłaszcza, kiedy mówimy o przedłużonych efektach pozabiegowych. Na przykład w następstwie masażu Kobido, kinesiotapingiem wspomagamy biostymulację i regenerację tkanek po porażeniu nerwu twarzowego, relaksujemy mięśnie żwacza, wydłużamy szyję, modelujemy policzki lub owal, a nawet podnosimy i ujędrniamy biust. Dzięki tej metodzie uzupełniającej terapia, czy odnowa biologiczna, nie byłaby w naszej ocenie pełna.

– zmniejszenie napięcia mięśniowego w obrębie twarzy, szyi i klatki piersiowej
– wspomaganie usuwania zastojów limfatycznych- drenaż- twarzy, szyi, dekoltu i biustu
– lifting- odmłodzenie twarzy/ piersi, poprzez wygładzenie bruzd mimicznych bruzdy naramienno- piersiowej, czy mostkowej
– ujędrnienie biustu
– zapobieganie, bądź zmniejszenie efektu starzenia się skóry
– szybsza regeneracja skóry poprzez poprawę metabolizmu komórkowego
– oczyszczenie skóry z toksyn i produktów przemiany materii

– zwiększenie ślizgu między tkankowego
– skutkuje lepszym przepływem krwi i limfy, a tym samym korzystniejszym dotlenieniem i odżywieniem komórek, tkanek, mięśni itp.
– relax i odprężenie napiętych mięśni twarzy, szyi i dekoltu
– zmniejszenie efektu bruksizmu
– poprawa torów oddechowych- usunięcie obrzęków
– korekta po porażeniach nerwu twarzowego

– zastoje limfatyczne/ obrzęki
– napięcia mięśniowe ( bruksizm, porażenie nerwu twarzowego, przykurcze mięśniowe tworzące bruzdy i obrzęki)
– problemy z oddychaniem
– udrażnianie torów oddechowych (przepona, klatka piersiowa, nos)
– lifting i ujędrnianie (biust, twarz, szyja, dekolt)
– skóra szara, niedotleniona (odmłodzenie, odżywienie i rewitalizacja skóry)

Na wcześniej, odpowiednio przygotowaną partię, specjalista dobiera rodzaj i technikę aplikacji, dobierając naciąg przyklejanego tapy’a.

– stany zapalne i infekcje skóry
– przerwana ciągłość skóry w miejscu aplikacji
– alergie na klej
– reakcja alergiczna na plaster
– zakrzepica żył głębokich

Zabieg wykonywany jest przez przeszkolonego kosmetologa- masażystę, z ponad 10 letnim stażem pracy, na najwyższej jakości przetestowanych produktach.

max do 30 min.

Nie wymaga znieczulenia miejscowego.

Skóra przed zabiegiem powinna być odpowiednio przygotowana do plastrowania. Wszystkie oleje, olejki, makijaż, ochrona przeciwsłoneczna, maści czy tłuste kremy, muszą być zmyte. Skóry przetłuszczające się w obszarze ciała, oprócz przemycia płynem micelarnym, mogą zostać odtłuszczone, jednak te delikatne i wrażliwe wymagają położenia delikatnego, ochronnego płaszcza hydro-lipidowego. Nie stosujemy tapy’owania u osób z przerwaną ciągłością skóry i podrażnieniem.

Terapeuta przed aktywacją plastrowania dynamicznego odpowiednio rozgrzeje i przygotuje tkankę w miejscach tego wymagających.

Nie wymaga rekonwalescencji, jednak może być wyraźnie odczuwalne uczucie ciepła, pulsowania, mrowienia, czy igiełek. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona od obszaru, zastosowanej techniki i problemu pacjenta.

Tapy ściągamy ruchami rolującymi po 3-12 h, podtrzymując przy tym skórę. Nigdy nie zrywamy intensywnym ruchem, by jej nie oberwać. Pamiętamy też, by przy jej większym podrażnieniu posmarować np. kremem/maścią z arniki/aloesu, bądź czymś, co ją wyciszy. Delikatne zaróżowienie świadczy o pobudzonym krążeniu, oraz dotlenieniu tkankowym i powinno być odbierane pozytywnie- rzadko, ale może się utrzymywać nawet do kilku dni. Przy bardzo wrażliwych skórach można zasugerować pacjentowi wcześniejsze zwilżenie/zamoczenie plastrów, jak również natłuszczenie ich oliwka, by łatwiej odchodziły od powierzchni skóry.

Niepokojącym objawem świadczącym o możliwym uczuleniu na klej jest intensywny, utrzymujący się świąd (rzadko ból),na który należy zareagować i niezwłocznie usunąć plastry z obszaru jego występowania, by nie pojawiły się pęcherze.

Odstępy pomiędzy zabiegami i ich ilość uzależniona jest od wielu czynników (również od rodzajów i intensywności masaży, z jakimi są łączone). Zawsze serie ustalane są indywidualnie do rodzaju problemu, wrażliwości tkanki z jaką się pracuje i predyspozycji każdego pacjenta.

Efekty utrzymują się od kilku godzin, do kilku dni. Serią zabiegową pracujemy również sensorycznie, powodując korygowanie przepływów i rozluźnianie przykurczonych mimiką mięśni. Mięśnie rozluźnione potrafią się nam odwdzięczyć na długie tygodnie, dając pożądaną satysfakcję.

Kinesiotaping bio-estetyczny najlepiej połączyć z masażem Kobido, masażem leczniczym, bądź drenażem limfatycznym – jeśli zależy nam tylko na opracowaniu zastojów.

NazwaOpisCenaCena promocyjna
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu1 aplikacja48 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu2 aplikacje69 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu3 aplikacje92 zł
kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne - do masażu4 aplikacje115 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg1 aplikacja92 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg2 aplikacje115 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg3 aplikacje138 zł
Kinesiotaping bio-estetyczny, plastrowanie dynamiczne jako pojedynczy zabieg4 aplikacje161 zł

Zrób sobie prezent

Umów się na konsultacje