Porady kosmetologów

Porady kosmetologów

Natłok informacji, które docierają do nas ze strony mediów społecznościowych, programów telewizyjnych, czy reklamowane są przez influencerów, niemających żadnego doświadczenia w dziedzinie kosmetologii, a jedynie posłuch wśród swoich fanów, niestety nie wpisuje się w szeroko pojęte standardy obowiązujące w profesjonalnej kosmetologii. NIE MA ZABIEGU IDEALNEGO, DLA KAŻDEGO!
W nurcie kosmetologii interdyscyplinarnej nie ma miejsca na przypadkowe zabiegi. Podstawą jest praca holistyczna, biorąca pod uwagę stan całego organizmu i dążąca do ogólnej homeostazy. KAŻDY ZABIEG DOBIERANY JEST INDYWIDUALNIE- do potrzeb, kondycji skóry, danej dermatozy. Nie można też przypisywać zabiegów względem czyjegoś wieku. Możemy oceniać wiek skóry i jej preferencje po wyglądzie, przeprowadzonej w trakcie wizyty konsultacji, ale nigdy przypisywać kogoś do „tabelki z zabiegami dla skór w danym wieku”.
Szereg chorób wewnętrznych, które towarzyszą naszym pacjentom, niestety nie pozwala na wykonywanie np. zabiegów stymulujących. Aby je poznać, wiedzieć z jakimi terapiami się nie łączą, konieczna jest szeroka wiedza kosmetologa poprzedzona licznymi szkoleniami, i wieloletnie doświadczenie zawodowe, którego na szczęście nie brakuje naszym pracownikom.
Zapraszamy do współpracy z naszymi specjalistami.
Edyta Bodziony
Kosmetolog interdyscyplinarny