Jedz zdrowo, wyglądaj zdrowo!

Jedz zdrowo, wyglądaj zdrowo!

Zmarszczki pojawią się w różnym wieku, bardzo wiele zależy od tego, jak dbamy o skórę, ponieważ istnieją sposoby na opóźnienie procesu starzenia się. Skóra potrzebuje dobrego traktowania. Jednak nie polega ono tylko na doborze właściwego kremu. Co robić, by była zawsze młoda i w dobrej kondycji? Jeśli chcesz wyglądać młodo dobrze odżywiaj skórę od środka, by miała siłę się regenerować, starannie oczyszczaj, bo to pobudza odnowę komórek i nawilżaj, ponieważ dzięki temu zachowa jędrność.

Pij dużo wody

Ogromnie ważną rolę w codziennej diecie na zmarszczki pełni woda. Bez odpowiedniego nawodnienia organizmu, skóra w szybkim tempie traci elastyczność i sprężystość. Minimum, o jakie należy w tym wypadku pamiętać, to 2 litry wody dziennie. Zaleca się wybór wody niegazowanej.

Witaminy na usuwanie zmarszczek

Niezwykle ważne jest wprowadzenie do swojej diety poniższych witamin:

Witamina A (retinol) – stymulując produkcję kolagenu, opóźnia procesy starzenia i wiotczenia skóry, wyrównuje jej koloryt.

Witamina E – wpływa korzystnie na budowę warstwy lipidowej, chroniącej skórę przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Witamina C – stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne. Dzięki niej cera nabiera gładkości i blasku.

Co jeść by powtrzymać  pojawienie się zmarszczek?

Oprócz witamin bardzo ważne jest, by dostarczać organizmowi jeszcze kilku innych ważnych składników. Jednym z nich jest beta-karoten. Jego podstawowym źródłem jest marchew, szpinak, brokuły, pomarańcze. Kolejnym jest koenzym Q10 – wspomaga mechanizmy naprawcze skóry, pomaga w odbudowie jej komórek i usuwaniu zmarszczek. Występuje  w rybach, podrobach, olejach, produktach pełnoziarnistych. Ważnym składnikiem są również flawonoidy. Zabezpieczają przed destrukcją DNA komórek, korzystnie wpływają na biosyntezę kolagenu, poprawiają stabilność tkanki łącznej oraz chronią przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA. Występują w czarnych porzeczkach, ciemnych winogronach, jagodach, burakach, warzywach strączkowych, korzeniach pietruszki, marchwi, sałacie, jeżynach oraz owocach granatu.