Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy (HA) to jedna z najpopularniejszych substancji wykorzystywanych do korekcji zmarszczek. Wiąże się to z bezpieczeństwem jego stosowania – kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Dzięki temu nie powoduje żadnych niekorzystnych skutków ubocznych, np. alergii, podrażnień, pieczenia. Główną funkcją HA w ludzkim organizmie jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia. Około połowy jego ilości znajduje się w skórze. Jego obecność zapewnia nawilżenie, jędrność, elastyczność i sprężystość. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego znacznie maleje, obecnie skutecznie przeciwdziałają temu kuracje z dziedziny medycyny estetycznej.

 

WYPEŁNIANE ZMARSZCZEK

 

Przed zabiegiem

 

Około godziny przed zabiegiem skóra smarowana jest specjalnym kremem znieczulającym, aby zmniejszyć dyskomfort podczas zabiegu.

 

Przebieg zabiegu

 

Wypełnianie zmarszczek HA następuje w wyniku wstrzyknięcia go w okolicę zmarszczki bardzo cienką igłą. Kwas hialuronowy ma postać bezbarwnego żelu o średnio gęstej konsystencji, wiąże on wodę wygładzając natychmiast bruzdy, zmarszczki mimiczne, lub modelując kontur ust, czy twarzy. Zabieg trwa około 30 minut.

 

MODELOWANIE KSZTAŁTU UST

 

Podczas zabiegu modelującego kształt ust można je powiększyć, poprawić kontur, podnieść opadające kąciki. Okolice ust i same usta są obszarami bardzo wrażliwymi, dlatego kwas hialuronowy jest na nie szczególnie polecany, jako naturalny składnik.

 

Po zabiegu wypełniania zmarszczek i modelowania ust

 

Aby utrzymać zadowalający efekt, zabieg należy powtarzać (zazwyczaj po upływie około 6-12 miesięcy). Po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności. Czasem występować może (w zależności od stopnia wrażliwości skóry) zaczerwienienie w miejscu wbicia igły, lekkie swędzenie, czy obrzęk, objawy te jednak ustępują w ciągu 1- 2 dni.

 

Przeciwwskazania to ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik), nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

 

EFEKTY ZABIEGOWE

Umów się na wizytę !

ul. Zwierzyniecka 22
Kraków 31-105
tel.: 12 422 51 39
tel. kom. 733 024 581

ul. Cegielniana 4a
30-404 Kraków - Łagiewniki
tel.: 12 295 08 39
tel. kom. 501 631 000

Manager
Monika Lubieńska
tel. 882 838 111
e-mail: monikalubienska.sekrety@gmail.com