Iniekcyjne wygładzanie zmarszczek

Botox polecany jest głównie do eliminacji zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek, zmarszczek na czole, bruzdy między brwiami (lwia zmarszczka). Równie skuteczny jest przy unoszeniu kącików ust, likwidacji efektu „opadającej” powieki, wygładza bruzdy na szyi i dekolcie, koryguje linię żuchwy.


Podstawowe informacje


Botox (toksyna botulinowa) to oczyszczone białko produkowane przez bakterię Clostridium botulinum. W medycynie zaczął być wykorzystywany przez okulistów w 1980 r., do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Podawany w niewielkich dawkach blokuje przepływ impulsów z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, dzięki czemu mięśnie nie marszczą się. Ten efekt sprawia, że botox znalazł zastosowanie również w medycynie estetycznej, jest najskuteczniejszą niechirurgiczną metodą pozwalającą na pozbycie się zmarszczek, głównie górnej części twarzy. Poza tym sprawdza się także w leczeniu nadmiernej potliwości.

Zabieg wstrzykiwania botoxu nie jest zbyt skomplikowany, nie wymaga też specjalnych przygotowań. W niektórych przypadkach lekarz może polecić dodatkowe zabiegi, które wspierają działanie preparatu i umożliwiają uzyskanie bardziej spektakularnych efektów.

 

Opis kuracji

 

„Obstrzykiwanie” twarzy botoxem polega na wprowadzeniu niewielkich jego ilości w okolice zmarszczek, za pomocą bardzo cienkiej igły. Powoduje to brak skurczów nadmiernie aktywnych mięśni (tylko tych, do których został podany)  przez 6 – 8 miesięcy: to pozwala odpocząć skórze, uelastycznić ją i  wygładzić zmarszczki. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć dla utrzymania korzystnego efektu, jednak odstępy pomiędzy kolejnymi kuracjami wydłużają się, a zmarszczki na ogół nie wracają do poprzedniego stanu. Całkowita rezygnacja z kuracji powoduje, że skóra starzeje się zgodnie z wiekiem biologicznym.

 

Czas trwania i przebieg zabiegu

 

Zabieg trwa kilkanaście minut, efekt widoczny jest w ciągu 3-10 dni, w zależności od kondycji skóry.  Jest on praktycznie bezbolesny, jednak szczególnie wrażliwe osoby mogą zdecydować się na miejscowe znieczulenie.

 

Po zabiegu

 

Po zakończeniu zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Może zdarzać się lekkie zaczerwienienie nakłuwanych miejsc oraz delikatne ślady nakłuć, które łatwo ukryć pod makijażem, znikają one po około godzinie czasu.

 

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania

 

W medycynie botox jest stosowany od kilkudziesięciu lat, stale trwają też badania mające umożliwić stosowanie go w leczeniu kolejnych schorzeń, m.in. zwyrodnień stawu biodrowego, zaburzeń stawu skroniowego, czy migrenowego bólu głowy.
Ta metoda wygładzania zmarszczek jest szczegółowo przebadana i należy do najbezpieczniejszych we współczesnej medycynie estetycznej, kolejne podawane dawki nie kumulują się w organizmie.

By mieć pewność co do bezpieczeństwa kuracji należy uwzględnić przeciwwskazania, którymi są:
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- stosowanie antybiotyków
- stany grypowe
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo- mięśniowego
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)

Umów się na wizytę !

ul. Zwierzyniecka 22
Kraków 31-105
tel.: 12 422 51 39
tel. kom. 733 024 581

ul. Cegielniana 4a
30-404 Kraków - Łagiewniki
tel.: 12 295 08 39
tel. kom. 501 631 000

Manager
Monika Lubieńska
tel. 882 838 111
e-mail: monikalubienska.sekrety@gmail.com